
Nieuw kabinet verandert de nieuwe pensioenregels niet
Nieuw kabinet verandert de nieuwe pensioenregels niet
Na maanden van overleg ligt er een hoofdlijnenakkoord. Er staat niets in over de Wet toekomst pensioenen. Wat betekent dit?
Wijzigingen zijn voor de Kamer
De vier partijleiders van de PVV, VVD, NSC en BBB laten het onderwerp pensioen over aan de Tweede Kamer. Daarom staat er niets over genoemd in het hoofdlijnenakkoord. De vier partijleiders zien het onderwerp pensioen als een ‘vrije kwestie'. Dit wil zeggen dat als er Kamerleden zijn die veranderingen willen in de nieuwe pensioenwet, ze deze kunnen voorstellen in de Tweede Kamer. Het is daarbij niet vanzelfsprekend dat er door zo'n voorstel ook echt een verandering komt. Daarvoor is een meerderheid in de Tweede en Eerste Kamer nodig.
Op weg naar een nieuwe pensioenregeling
Voor Pensioenfonds ING is het nog niet zeker of het Fonds over gaat naar het nieuwe pensioenstelsel. De sociale partners (werkgevers- en werknemersorganisaties) hebben hier de belangrijkste stem. Meer hierover leest u op onze speciale themawebsite.
